Koszyk
Nie ma towarów
Ulubionych
Lista ulubionych jest pusta

Jak wybrać igły do robótek ręcznych?

Jak wybrać igły do robótek ręcznych?

Zacznijmy od tego, że igły do robótek dziewiarskich dzielą się na cztery główne typy.
Proste igły dziewiarskie - używane tylko do prostej roboty dziewiarskiej. Te pary igieł dziewiarskich są przeplatane na końcach.

Igły okrągłe - używane do dzianin okrągłych, często także do tkanin prostych. Są to dwie krótkie, proste igły dziewiarskie połączone zagiętym sznurkiem lub włosiem.


Igły do panik - przeznaczone do dziergania wiech (szkarpet) na palikach. Są to krótkie szprychy, w zestawie często jest ich cztery lub pięć.


Szprychy uzupełniające - używane do szczegółów dziergania (wejście do jelit, kciuk na mitence) lub wzorów złożonych ("warkocze"). Są to krótkie szprychy, często figuratywne.


Początkującym dziewiarzom zaleca się rozpoczęcie od czegoś prostego. Zacznij od szalika lub chusty, potem czapki, a następnie możesz zacząć nosić szaliki, rękawiczki, a nawet sweter!
Jakich igieł należy używać do robienia szalika czy chusty? Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzesz. Jeśli dziergasz prosty szalik, który następnie skręcisz w węzeł, będziesz potrzebować zwykłych prostych igieł. Chcesz spróbować dziergania na drutach okrągłych? Wybierz igłę do szydełkowania o długości sznurka 80-100 sznurków.
Jakich igieł należy użyć do zrobienia czapki? Przydadzą się również igły do robót dziewiarskich. Długość sznurka musi być jednak mniejsza: 40-60 div.
Jak wybrać szprychy do dziergania szkarpetek? Dopasowane igły dziewiarskie są odpowiednie do szalików. Najpopularniejsza metoda robienia na drutach za pomocą igieł do szydełkowania.
Jakie są najlepsze igły do dziergania dużych rzeczy: marynarek, garniturów, wrzecion? Możesz potrzebować całego arsenału igieł do robótek na drutach! Czasami można zrobić tylko proste igły, ale niektóre modele wymagają również okrągłe igły (do dzianiny rękawy i kołnierz) i dodatkowe (do tworzenia szczegółów).
I kolejna ważna kwestia: szprychy - jaki materiał obrać? Szprychy mogą być różne, ale czy wygodnie jest z nimi dziergać? Materiał dobiera się do igieł dziewiarskich w zależności od składu i tekstury przędzy.
Metalowe igły dziewiarskie są idealne do dziergania w wosku i akrylu. Są one bardzo lepkie, a puchata, miękka nić bardzo dobrze przesuwa się po ich powierzchni. Metalowe szprychy są w porządku. Nie są łatwe do złamania.
W przypadku przędzy mulistej, takiej jak wełna lub nożyczki, a także w przypadku dzianin ażurowych, lepiej jest używać igieł bambusowych lub drewnianych - są one mniej muliste niż inne rodzaje. Igły bambusowe lub drewniane są również dobre dla początkujących - nowicjusze mają tendencję do "gubienia" pętli na początku. Szprychy te są zwykle używane przez długi czas. Tylko cienkie drewniane szprychy są łatwe do złamania.

 

 

Skontaktuj się z nami
 

Komentarze (Komentarze mogą wnosić tylko zarejestrowani użytkownicy. )

 
 
Skarga na komentarz Zamknąć okno

Jesteście pewne, że chcecie zawiadomić administrację portalu o tym, że użytkownik narusza zasady komentowanie i rozmieszczenie kontentu?


Zawiadomić

Skasować
 
 
 
Skarga na komentarz Zamknąć okno

 
Napisać zawiadomienia
Wybierzcie formę zwrócenia :
 
 
 
Zamówić dzwonek
person
phone
email
record_voice_over
create

Kontakty sprzedawcy

×
+38 ( 066) 193 03 XX Pokazać telefony
Manufaktura (ID: 212437)
Pracujemy: Pn.- Sob.
z 10:00 do 18:00.
Bez przerwy.